PAYLAŞ

Derneğimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması 500’ün üzerinde BAL-Göç’lü kadınımızın katılımıyla 11.03.2018 tarihinde Bayraklı  La Vie Novelle’de gerçekleştirildi.

DSC_0525

Kadınlar Günü  açılışını Genel Başkan Yardımcımız Gülseren Bilgiç yaptı.

DSC_0536

Genel Başkanımız Abdurrahim NURSOY yaptığı konuşmada’’ 8 Mart’ın kadınların verdiği mücadele ve daha sonrasında eşit oy hakkı, eşit çalışma gibi imkânların kazanılmasını anmak için belirlenen bir gün olduğunu, kadınlara iş ve mesleki eğitim verilmesi, çalışma alanlarında kadın-erkek eşitliği sağlanması konusunda günümüzde epey yol kat edildiğini, kadının toplumdaki yerinin çok önemli olduğunu ve toplumsal hayatı kadın ve erkeğin birlikte biçimlendirilmesi gerektiğini, kültürel ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, kültürel ve sosyal başarılarının arttırılması için yapılacak her çalışmaya destek olacaklarını, Aile ve topluma hizmet edip, kalkınmaya destek olan kadınlar sayesinde toplumun ilerlediğini, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart 2018 tarihinde Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ile birlikte  1.Uluslararası Balkanlarda Türk Kadını Sempozyumu’nu gerçekleştirdik, bu sempozyumda sunulan bildirilerle Balkanlı kadınların farkı apaçık ortaya çıkmıştır, kadınlarımız pek çok alana el atmış ve  büyük başarı elde etmişlerdir.
Balkanlı kadınların özellikle sosyal bilincin geliştirilmesine, ekonomik, akademik, kültürel ve sosyal başarılara olan katkısı hepimizi onurlandırdı, bugün de bilinçli bir kadın topluluğuyla bir arada olmak çok anlamlı, artık siyasette de kadınlarımız yer almalıdır. Bu değerli camiamızın kadınları arasından muhtarlar, meclis üyeleri, belediye başkanları, milletvekilleri de çıkmalıdır.
Hepinize sağlık, başarı, güç ve şans diliyorum. Dernek başkanı olarak her konuda desteğinizi bekliyorum. Nisan ayında yapılacak dayanışma yemeğimize şimdiden hepinizi davet ediyorum. 8 Mart Kadınlar Gününüzü kutluyorum.”dedi.

3

Derneğimizin 33.Yılı anısına pasta kesildi.

50 64
MİKROP ve ekibi ile bol eğlenceli ve herkesin dans ettiği kutlamamız,  kadınlarımız hep birlikte söylediği 10.Yıl Marşı ile son buldu.

DSC_0720

DSC_0772

DSC_07698 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin hazırlanmasında Bal-Göç Gaziemir-Sarnıç Şube Başkanı Hazel Öztürk’e,BAL-GÖÇ Buca Şube Başkanı Gülizar Akın’a,BAL-GÖÇ Görece Başkanı Kasın Alenbey’e,BAL-GÖÇ Bornova Şube Başkanı Nihat Yağbasan’a, emeği geçenlere ve bütün BAL-GÖÇ üyelerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca ev sahipliği ve mükemmel programı ile hizmeti için La Vie Novelle çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

PAYLAŞ