PAYLAŞ

1-1-1

 İzmir Balçova’da düzenlenen 2.Rumeli-Balkan Buluşmasına Genel Başkanımız Abdurrahim NURSOY , merkez yönetim kurulu üyeleri Av.Eray MUTLU,Hüseyin PAŞAOĞLU,Sabri ATASOY ,Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) Başkan vekili Fahriye ERSOY ve yönetim kutulu üyesi İhsan ŞENTÜRK, Bornova Şube Başkanı Nihat YAĞBASAN, Gaziemir-Sarnıç Şube Başkanı Hazel ÖZTÜRK, Görece Şube Başkanı Kasım ALENBEY ve yönetim kutulu üyesi Şenay KORKMAZ, Aliağa Şube Başkanı Ferhat METİN ve yönetim kurulu üyesi Mazlum BİLGİÇ’TEN oluşan heyetimiz katıldılar.

2
2. Rumeli Balkan Buluşması”nda konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,”Türkiye’de istikrar, güven varsa o coğrafyadaki kardeşlerimiz de geleceğe daha güvenli bakabilme imkanına kavuşuyor. O yüzden Türkiye güçlü olmak, ayaklarının üzerinde durmak zorunda.” dedi.
Çavuşoğlu göçmenlerle aynı süreci yaşadığını, Balkan coğrafyasında serpildiğini, sonra kendini anavatanın şefkat dolu kucağına bıraktığını söyledi.
Balkan coğrafyasının, acıların ve hasretin dinmeyen coğrafyası olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:
“Türkiye sadece Türkiye haritasından ibaret değildir. Orada bıraktığımız akrabalarımız, dostlarımıza karşı sorumluluğumuz var. Sınırlar çizilmiş olabilir ama gönlün sınırı yoktur.
Hükümetimiz her daim Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşların sorunlarıyla ilgilenmektedir. Türkiye’de istikrar, güven varsa o coğrafyadaki kardeşlerimiz de geleceğe daha güvenli bakabilme imkanına kavuşuyor. O yüzden Türkiye güçlü olmak ayaklarının üzerinde durmak zorunda.”
Çavuşoğlu”Türkiye’yi güçlendirebilmeyi, soydaşları ve akrabaları sarıp sarmalayabilmeyi,her daim soydaşların taleplerini yerine getirmek için çalışıyoruz,mazlumun ve mağdurun yanında bir ülkeyiz,bir mağdur nerede varsa onun sırtını pek etmeye, yetimin başını okşamaya gayret gösteriyoruz, onun için Türkiye’nin birliği, beraberliği ve siyasi geleceği çok önemli.”dedi.
İzmir AKP Milletvekili Kerem Ali Sürekli de Rumeli Balkan Buluşmaları’nda birlik, beraberliğin pekiştirildiğini, ikamet, sağlık, emeklilik gibi konulardaki sorunların çözümüne çare üretmek için çalıştıklarını bildirdi.

2. Rumeli – Balkan Buluşmasını gerçekleştiren hemşehrimiz Sayın Başabakan Yardımcımız Hakan ÇAVUŞOĞLU’NA ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

3FullSizeRender (4)2018-01-14-PHOTO-00000449

PAYLAŞ