PAYLAŞ

Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, 19.07.2017 tarihinde yeni kurulan kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev almıştır.  Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, daha önce Balkan sivil toplum örgütlerinde yönetici olarak görev almış, milletvekili olduktan sonra da Balkanlarla ilgili konulara her zaman yakın ilgi göstermiş bir siyasetçi ve Balkan Camiasının önemli bir temsilcisidir.  Kendisinin bu göreve gelmesi bizler için de bir övünç kaynağı olmuştur. Bu vesileyle Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’na içinde İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin de olduğu çeşitli Balkan Sivil Toplum örgütlerinin yer aldığı bir heyetle “hayırlı olsun” ziyaretine gidilmiştir. 04.08.2017 tarihinde gerçekleşen bu ziyarette İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği temsilcileri olarak Prof. Dr. Ayşe KAYAPINAR, Hamdi KANLIOĞLU, Av. Eray MUTLU, Hüseyin PAŞAOĞLU ve Yakup SERBEST katılmışlardır. Hamdi KANLIOĞLU ve Yakup SERBEST, aynı zamanda İzmir BAL-GÖÇ’ün de içinde yer aldığı Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu’nun temsilcileri olarak ziyarete iştirak etmişlerdir. Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) Başkanı Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN’ın girişimiyle geçekleşen bu ziyarete pek çok federasyon ve dernek temsilcisinin katılımı gerçekleşmiştir. Ankara’da TIKA salonunda 04.08.2017 tarihinde gerçekleşen ziyaret toplantısında Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu, İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu (İZBALDEF) ile Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonun yönetici ve temsilcileri hazır bulundular. Sayın Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU’nun misafirlere hitaben yaptığı kısa konuşmadan sonra, TIKA Başkanı Serdar ÇAM ve Prof. Dr. Yuksel ÖZKAN söz aldılar. Daha sonra federasyonların ve derneklerin yönetici ve temsilcileri kendilerini tanıtarak Sayın Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU’na yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ettiler ve kendilerini her zaman desteklemeye hazır olduklarını ifade ettiler. Prof. Dr. Ayşe KAYAPINAR, İzmir BAL-GÖÇ’ün yayınları arasında çıkan Balkanlarda Türk Varlığı Sempozyumu kitabı ile kendisinin ve Prof. Dr. Levent KAYAPINAR’ın Balkanlar üzerine yapmış oldukları çok sayıda bilimsel çalışmayı Sayın Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU’na takdim etti. Prof. Dr. Yuksel ÖZKAN Balkanlardan gelen soydaşlarımızın sorunlarını dile getirerek bununla ilgili bir dosyayı Sayın Başbakan Yardımcısına takdim etti. Son olarak Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU ile hatıra fotoğrafları çektirildikten sonra toplantı tamamlandı.

Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’nun Başbakan Yardımcısı olarak görev alması bizleri mutlu etmiştir. Daha önce göstermiş olduğu başarılı ve samimi çalışmaları bu görevinde de artarak sürdüreceğine dair inancımız tamdır.  Balkanlara ve Balkan göçmenlerine yönelik faaliyetlerinde Devletimize, Sayın Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU’na Derneğimizin katkı vermeye hazır olduğunu ifade etmek isteriz.

Yeni vazifesinde Sayın ÇAVUŞOĞLU’na Cenâb-ı Hakk’ın başarılar nasip etmesini niyaz eder, görevinin ülkemize, milletimize, Balkanlardaki soydaşlarımıza,  Türk ve İslâm Dünyasına hayırlı olmasını dileriz.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

PAYLAŞ