PAYLAŞ

Geçen yıl aldığı inisiyatif ile sorunlarımızın çözümü için Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ile Ankara’da görüşüp, Bakanın onayı ve talimatıyla 5 bölgede yapılan çalıştayların sonuçlarının hayata geçirilmesi için; Bursa Bal-Göç, BGF Genel Başkanı ve BRTK Başkan vekili Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN Bursa’da gerçekleşen iftardan önce somut adımların bir an önce atılması konusunda Sayın Bakan MÜEZZİNOĞLU ile tekrar görüşmüştür.

Bunun neticesinde Sayın Bakanımız, 04.06.2017 tarihindeki Bal-Göç iftarında “Birinci derece yakınları, çocukları veya annesi-babası vatandaş olup da kendileri vatandaş olamamış olanların istisnai vatandaşlıkla ilgili müracaatları için oluşturulacak dosyaya esas teşkil etmek üzere”, belgelerin toplanması görevini Bursa Genel Merkeze vermiştir. Bursa Genel Merkez genel koordinatör olup İzmir ve çevresindeki vatandaşların başvuru dosyalarının toplanması İzmir BAL-GÖÇ tarafından yapılacaktır. Bilgi için (+90) 533 382 40 52 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müracaatlar kişiler tarafından İl Nüfus Müdürlüklerine bizzat yapılacaktır.

Kişilerin isim listesini Sayın Bakana ve ilgili makamlara iletmek ve takip etmek üzere başvurunuzu yapar yapmaz İzmir’deki genel merkezimizin e-posta adresine (iletisim@balgocizmir.org.tr) iletişim bilgilerinizi mutlaka iletin.

Vatandaşlık işlemleri için hiçbir kişi veya şirkete asla para vermeyiniz. Başvuru kişisel hakkınızdır.

Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya ve Kosova vatandaşlarından

a) Birinci derece yakını (anne, baba, çocuk, eş) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olup da, kendileri olamayan;

b) 01.01.2017 tarihinden önce Türkiye’ye gelmiş olan

c) Yasal bir ikamet izniyle Türkiye’de bulunanlara

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararıyla istisnai vatandaşlık verilmesine yönelik genelde yayınlanmıştır.

GENELGEYİ İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

http://www.balgoc.org.tr/2017/vatandaslik.html

PAYLAŞ