PAYLAŞ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN! Tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk, neşe ve şans diliyorum. Gülümsemeleri solmasın, bahar çiçekleri kadar narin, güzel ve renkli oldukları unutulmasın.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği 8 Mart Dünya Kadınları Günü vesilesiyle 5 Mart 2017 tarihinde Pazar günü İzmir Fuar Alanı Ada Gazinosu’nda yemekli, canlı müzikli ve bol eğlenceli bir etkinlik düzenledi. Bu etkinliğe 500’ün üzerinde BAL-GÖÇ’lü kadınımız katıldı. Salona gelen BAL-GÖÇ’lü kadınlarımıza birer karanfil hediye edildi ve çekiliş numaralı marteniçkalar (Mart ayında takılan ve eski bir gelenek olan kırmızı beyaz iplikten yapılmış süsler) sunuldu. Etkinliğin başında kısa protokol konuşmaları yapıldı. İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe KAYAPINAR, kadınlara seslenerek BAL-GÖÇ’lü kadınlara bu etkinliğe katılmalarından dolayı teşekkür ederek Bal-göç kimliğinin pekiştirilmesinde BAL-GÖÇ’lü kadınların dernek etkinliklerine katılmasının önemine vurgu yaptı. Sağlanan yüksek katılımın BAL-GÖÇ’lü kadınların birlik ve beraberliğe verdikleri önemin göstergesi olduğunu söyledi.  Mart ayının sağlık ve bereketi simgeleyen marteniçkaların takıldığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile birlikte 21 Mart’ta Nevruz’un da kutlandığı bir ay olduğunu belirtti. Mart aynın doğanın uyandığı, insan vücudunun, toplumların canlandığı bir ay olduğundan söz etti. BAL-GÖÇ’lü kadınların Derneğin gelişmesi bakımından önemini ifade ederek desteklerini beklediğini anlattı.

 Genel Başkan KAYAPINAR, BAL-GÖÇ’lü kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak bol eğlenceli, neşeli bir ortam ve bereketli bir yıl temenni etti.

Etkinlikte İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin önceki Genel Başkanı Fahriye ERSOY ve derneğin etkinliklerine destek veren Azize GÜLER’e BAL-GÖÇ’e verdikleri hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bir önceki Genel Başkanı Fahriye ERSOY, İzmir BAL-GÖÇ’lü kadınların 8 Mart etkinliğine her yıl daha fazla katılım sağladığını, bundan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. “Bu birlik ve beraberliğimizin devam etmesini diliyorum. Kadınlarımız pek çok alana el atmış ve büyük başarı elde etmişlerdir. Derneğimizin Karşıyaka Şube Başkanı Günel DOĞAN’ın aynı zamanda bir muhtar olduğunu belirterek :”Artık siyasette de kadınlarımız yer almalıdır. Aramızdan muhtarlar, meclis üyeleri, belediye başkanları, milletvekilleri çıkmalıdır.” dedi. Görevi kendisinden devralan Prof. Dr. Ayşe KAYAPINAR’ın Derneği daha ileri götüreceğine olan inancının tam olduğunu belirtti ve kendisine başarılar diledi.

Bol eğlenceli ve herkesin dans ettiği etkinliğimiz, çekiliş ve 10. Yıl Marşın söylenmesi ile sona erdi.

İzmir BAL-GÖÇ bu etkinliği gerçekleştirirken pek çok kişi ve işyerinden de yardım alındı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin hazırlanmasında Gülbeyaz KURTULUŞ’a, Gülizar AKIN’a, Gülseren BİLGİÇ’e, Hafize ERCAN’a, Azize GÜLER’e, Fahriye ERSOY’a, Nihat YAĞBASAN’a, Hamdi ÖZAY’a, Eray MUTLU’ya ve emeği geçen diğer bütün BAL-GÖÇ üyelerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca ev sahipliği ve mükemmel programı ile hizmeti için Ada Gazinosu çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

AZİZE GÜLER, BRS TEKSTİL, BUĞÇE KİTAP, ERSAĞ TEMİZLİK MALZEMELERİ, EYLÜLÜN PASTA EVİ, FAİK CANKUŞ, FATEKS TEKSTİL, FATOŞ KUAFÖR, FLAŞ SPOT, GÖÇMENİN KIZI ÇORBA EVİ, GÜLBEYAZ KURTULUŞ, GÜLCAN KUAFÖR, GÜLFİYE KUAFÖR, GÜLTEN KUAFÖR, HATİCE KÖROĞLU, HÜNER UNLU MAMÜLLER, HÜSEYİN PAŞAOĞLU, İSMAİL ASİLTÜRK, YENİ ATILIM TUR, NÜSHET KUAFÖR ve REYHAN TEKSTİL sponsorlarımız olmuştur. Bütün sponsorlarımıza BAL-GÖÇ’ümüze katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve bol kazançlar diliyoruz. Bu vesileyle başta BAL-GÖÇ’lü kadınlarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.

İZMİR BALKAN GÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

PAYLAŞ