PAYLAŞ
İzmir Bal-Göç Bornova Şubesi Kahvaltısı

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 18 Aralık 2016 Pazar günü Bornova Selera Restoranda 150 kişinin katılımı ile tanışma kahvaltısı düzenlendi.

Yeni seçilen Şube Başkanı ve yönetiminin üyelerle tanışma amacıyla düzenlenen kahvaltıda söz alan Bornova Bal-Göç Şube Başkanı Nihat YAĞBASAN’ın ülkemizdeki hain terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar temennisi ile başladığı konuşmasında “Böyle bir günde demokrasinin ,birlik ve beraberliğin temel taşı olan Balkan Göçmenlerinin birlikteliğinin bir örneğini burada görmek bizleri çok mutlu etti,bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.

İzmir BALGÖÇ Genel Başkanı Fahriye ERSOY’da konuşmasında Ocak ayında yapılacak olan kongrede sağlık sebepleri ve ailevi sebeplerden dolayı aday olamayacağını belirtti. Sayın ERSOY, bugüne kadar yapılan etkinlik ve çalışmalarla çok büyük ivme kazanarak İzmir, Türkiye ve Balkan camiasında saygın bir yere ve iyi bir konuma gelen İzmir BALGÖÇ’ün yeni dönemde çıtasını daha da yükseltmesi, toplum içindeki saygın konumunu daha da sağlamlaştırması gerektiğini vurguladı.

Ocak ayında yapılacak olağan kongrede başkan adayı olan Sayın Prof. Dr. Ayşe KAYAPINAR’ın da kendini tanıtarak başladığı konuşmasında ;demokrasinin bir gereği olarak İzmir BAL-GÖÇ gibi saygın bir derneğin genel başkanlığına birden fazla aday olabileceğini ancak birlik beraberlik içinde, camiamızın geniş kitlelerinin desteği ile güçlü bir ekibi yansıtan liste çıkarıldığı takdirde sorunlarımızın çözümü noktasında derneğimizin daha güçlü ve etkili olabileceğini belirtti.

Üyelerin ve Bornova Şubesi Yönetiminin tanıştığı ve birlik ve beraberlik örneği gösterdiği kahvaltı; Bulgaristan’da yaşayan Müslüman Türk azınlığı yok etmek amacı ile 1984 yılının Aralık ayında başlatılan “silah zoru ile Bulgarlaştırma (asimilasyon)” kampanyasına karşı direnerek şehit düşmüş olan kahramanlarımızı anmak amacı ile İzmir Bal-Göç Derneği tarafından 25 ARALIK 2016 Pazar günü düzenlenen anma programında tekrar buluşmak üzere sözleşilerek sonlandı.

İzmir Bal-Göç Bornova Şubesi Kahvaltısı
İzmir Bal-Göç Bornova Şubesi Kahvaltısı181
İzmir Bal-Göç Bornova Şubesi Kahvaltısı
İzmir Bal-Göç Bornova Şubesi Kahvaltısı
PAYLAŞ