PAYLAŞ

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinlik 500 kadının katılımıyla Pınarbaşı’nda gerçekleşti.

Bornova Belediye Başkan Vekili Kadın -Erkek Eşitlik Komisyonu Sorumlusu Sn.Sultan Tuzlacı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sn.Kızbes Seyhan Aydın Tuzlacı’nın da katıldığı etkinlikte söz alan İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Fahriye ERSOY ,8 Mart’ın Emekçi Kadınların verdiği mücadele ve daha sonrasında eşit oy hakkı, eşit çalışma gibi imkanların kazanılmasını anmak için belirlenen bir gün olduğunun altını çizdi.Aile ve topluma hizmet edip, kalkınmaya destek olan kadınlar sayesinde toplumun ilerlediğini belirtti. İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Fahriye ERSOY,İzmir BAL-GÖÇ’lü kadınların 8 Mart etkinliğine her yıl daha fazla katılım sağladığını belirtti.”Bu birlik ve beraberliğimizin devam etmesini diliyorum. Kadına yönelik her türlü ayrımcılığın,her türlü istismarın,kötü muamelenin son bulması hepimizin dileğidir.Teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum ve kadınlar gününüzü kutluyorum” dedi. Mekanı tesis eden Bornova Beldiye Başkanı Yüksek Mimar Olgun Atilla’ya da teşekkürlerini sunan Fahriye ERSOY,İzmir BAL-GÖÇ içinde fark yaratan kadınları sahneye davet ederek onları kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Bornova Belediyesi adına etkinliğe katılan Bornova Belediye Başkan Vekili Kadın -Erkek Eşitlik Komisyonu Sorumlusu Sn.Sultan Tuzlacı’da konuşmasında  “8 Mart insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanması adına tanımlanmıştır.Bugün bilinçli bir kadın topluluğuyla bir arada olmak çok anlamlı”dedi.

Etkinlik çekiliş ve eğlenceyle son buldu.

PAYLAŞ