PAYLAŞ

 

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin,14.Olağan Genel Kurulu ile  yenilenen Yönetim kurulu,Denetim Kurulu,Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri ve Üst Kurul Delegeleri Asıl ve Yedek listedekiler 02.03.2014 tarihinde ARMİS OTEL’de kahvaltılı toplantıda  buluştu.  Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Süleyman PEHLİVANOĞLU, İzmir Bal-Göç geçmiş dönem Genel Başkanı Sn.Hamdi KANLIOĞLU,  şube başkanlarımız, Hak ve Özgürlükler Hareketi milletvekili Sayın Hüseyin Hafız da toplantıya  katıldılar.

Derneğimizin Genel Başkanı Sayın Fahriye ERSOY katılımcıları selamladı ve genel kurul sonrası oluşan yönetim kurulunun büyük bir heyecanla göreve başladığını ve bundan  duyduğu memnuniyeti ifade etti. Üyelerle yöneticiler arasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, İzmir’in en büyük STK’ sı olan derneğimizin daha güçlü olması için, eksiklerimizi tamamlayarak, var güçleri ile çalışmaya başladıklarını ifade etti. Yeni Yönetim Kurulu üyelerini tanıttı ve görevlerini anlattı, ancak başarılı olmak için sadece onların çalışmasının yeterli olmayacağını  “Burada bulunan herkes kendini İzmir BAL-GÖÇ’ün yöneticisi  olarak kabul etsin. Derneğin çalışmalarına katkı koymak isteyen, bizimle  çalışmak isteyen herkese kapılarımız açıktır. ” dedi.

Üyelerimizin ve soydaşlarımızın ortak problemlerine ve ihtiyaçlarına çözüm bulma amacı taşıyan bir dizi proje hazırlığında olduklarını belirten ERSOY,yeni dönemin ilk proje ön teklifini Başbakanlık Dış Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na sunduklarını belirtti.Bunun yanı sıra geleneksel olarak yürütülen projeleri tanıttı ve yeni dönemde bu projeler için hibe desteği sağlama gayretinde olduklarını dile getirdi. Bu yılın çalışma programının yanında  özellikle “İzmir ve Türkçenin Güzellikleri” projesinin bu yıl 5.sinin yapılacağının, Bulgaristan’da asimilasyonun acı bir basamağı olan isim değiştirme olaylarının

30. yılında geniş katılımlı bir göç sempozyumun gerçekleştirileceğinin haberini verdi. Asimilasyonu kınama etkinliklerinin kapsamını genişletmek istediklerinden söz etti.

“Dernek çalışmalarının çoğulcu bir düşünceyle, geniş bir kitlenin katılımıyla gerçekleşmesi, zaten İzmir’de ve ülkemizde güçlü ve etkin olan Bal-Göç’e ivme kazandıracaktır. Önce  Danışma Kurulunun  oluşturulması, ikinci çalışma aşaması da Şubelerimizle işbirliği içinde mahalle temsilciliklerinin oluşturulması derneğimiz yararına  olacaktır.” dedi

Derneğimiz Genel Sekreteri İhsan Şentürk Danışma Kurulu ve alt komisyonların oluşturulması ile ilgili şema üzerinde ayrıntılı  sunum yaptı. Danışma Kuruluna ve komisyonlara seçilecek kişilerden onay istedi.Bu çalışmalarda yararlı ve katkı sağlayacağı düşünülen kişilerle  listeler oluşturulmaya başlandı. Sunumun hemen akabinde İşadamları ve Ticaret Erbapları, Sağlık, Eğitim, Dergi, Yerel Yönetimleri İzleme, Bulgaristan Siyasi Mahkümlar ve Belene Mağdurları, STK, Hukuk ve Spor komisyonlarına yazılmak için üyelerimizden yoğun  ilgi gördü. Tüm üyelerimizi komisyonlarda görev almaya davet etti.

PAYLAŞ