PAYLAŞ

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yapılan Gençlik Çalıştayı ile bir araya gelen ve çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren  İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları  üyeleri 15 Ocak 2013 tarihinde Bornova Belediye Başkanı  Prof.Dr. Kamil Okyay SINDIR’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Bornova Belediyesi’nin gençlere ve üniversite öğrencilerine destek olmak için açtığı Büyükpark içindeki Gençlik Merkezinde gerçekleşen buluşmaya Bornova Belediye Başkanı Sn.Prof.Dr. Kamil Okyay SINDIR ile birlikte Bornova Belediyesi Meclis üyesi Sn.ErolMUTLU,İzmir Bal-Göç Genel Sekreter Yrd. Sn.RamadanGÜLER, İzmir Bal-Göç Derneği Genel Saymanı Sn. Enver MUTLU ve İzmirin dört bir yanından gelen İzmir Bal-Göç Gençlik kolları üyeleri katıldılar.

Yaklaşık bir saat süren ziyarette Gençlik kolları üyeleri adına söz alan Nuriye YILMAZ “Sosyal Belediyecilik örneği sergileyerek Bornova Gençlik Merkezi projesini hayata geçirip gençlerin ve üniversite öğrencilerinin hizmetine sunduğunuz için teşekkür ederiz. Öncelikle biz Bal-Göç Gençlik Kolları olarak çeşitli proje çalışmalarımızı, toplantılarımızı ve buluşmalarımızı Bornova Gençlik Merkezinde yaparak arkadaşlarımızla burada güzel zaman geçiriyoruz. Bize sunduğunuz tüm olanaklar için size çok teşekkür ederiz ayrıca merkez çalışanlarının samimi ve güleryüzlü yaklaşımı merkezi daha da sıcak bir ortam haline getiriyor. Umarız ki diğer belediyeler de sizden ilham alarak bu tür projeleri hayata geçirerek gençlere sunarlar, İzmir Bal-Göç Gençlik Kolları olarak düzenleyeceğimiz etkinliklerde sizide aramızda görmekten mutluluk ve onur duyarız. Tekrar teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz.”dedi.

Bornova Belediye Başkanı Sındır da, üniversite öğrencisi olarak başka bir şehirde okumanın zorluğuna dikkat çekerek, “Bir öğrencinin sadece beslenmek için günde en az 10 lira harcaması gerekiyor. Bu da ayda 300 lira eder. Bu durumda asgari ücretli bir ailenin çocuğunu başka bir şehirde okutması imkansız hale geliyor. Bu nedenle belediyelerin üniversite öğrencilerimize katkı koyması gerektiğini düşünüyorum. Gençlik Merkezi’ni de bu anlayışla hayata geçirdik.” dedi. Balkan göçmenlerini çalışkanlıkları ile takdir ettiğini belirten Sındır ”Çalışkanlıkları ile bilinen Balkan Göçmeni ailelerin çocuklarının da iyi şeyler başarabileceğine inanıyorum,sizlere güveniyorum”dedi.

10 Mart 2013 Tarihinde yapmayı plandıkları Bal-Göç Gençlik Şenliği için de destek sözü alan ve Bornova Belediye Başkanı  Prof.Dr. Kamil Okyay SINDIR’a  plaket vererek teşekkür eden İzmir Bal-Göç Gençlik Kolları  Üyeleri, beraber çekilen fotoğraf ile ziyaretlerini sonlandırdılar.

PAYLAŞ