PAYLAŞ

İzmir Bal-Göç Derneği tarafından organize edilen “Birinci Gençlik Çalıştayı” 23 Aralık 2012 Pazar günü Armis Otel’de yapıldı.  İzmir’in değişik semtlerinde ikamet eden Balkan göçmeni gençlerin katıldıkları çalıştaya Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sn. Süleyman PEHLİVANOĞLU, İzmir Bal-Göç Derneği Genel Başkanı Sn. Hamdi KANLIOĞLU, derneğimizin genel merkez ve şube yöneticileri ile Hak ve Özgürlükler Hareketi Ege Bölge Temsilcisi Sn. İsmail VATANSEVER de iştirak ettiler.

Çalıştay programı hep beraber yapılan sabah kahvaltısı ile başladı. Kahvaltının ardından toplantı salonuna geçen katılımcılara hitaben İzmir Bal-Göç Derneği Genel Başkanı Sn. Hamdi KANLIOĞLU hoşgeldiniz konuşması yaptı. Genel Başkanımız Sn. Hamdi KANLIOĞLU’nun konuşmalarını tamamlamalarının ardından derneğimizin Basın ve Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Kenan ÖZGÜR toplantıya katılanlara kısa bir seminer verdi. Bu seminerde Balkanlardaki Türk varlığı ve kökenleri, Türklerin Balkanlara yaptıkları medeni katkılar, Osmanlı dönemi Balkanlardaki iskân siyaseti ve Balkanlardan Türkiye’ye göçler, İzmir Bal-Göç Derneği’nin kuruluşu, çalışmaları ve amaçları hakkında çalıştaya katılanlara bilgi verildi. Seminerin ardından çalıştaya 15 dakikalık mola verildi.

Molanın ardından çalıştayın ikinci oturumu başladı. Burada ilk önce Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sn. Süleyman PEHLİVANOĞLU söz alarak çalıştay katılımcılarını selamladı ve başarı dileklerini iletti. Ardında İzmir Bal-Göç Derneği Genel Saymanı Sn. Enver MUTLU söz alarak “İzmir Bal-Göç Derneği Gençlik Kolları Komisyonunun” teşkilatlanma modeli ve oluşturulması hedeflenen teşkilat yapısı hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Genel Saymanımız Sn. Enver MUTLU’nun konuşmalasını tamamlamalarının ardından çalıştay katılımcıları söz alarak görüş ve düşüncelerini bildirdiler. Katılımcıları görüşlerinin alınmasının ardından çalıştay sona erdi.

PAYLAŞ