PAYLAŞ

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gaziemir Sarnıç Şubesi 17 Kasım 2012 tarihinde üyelerine yönelik akşam yemeği düzenledi.

Birlik, beraberlik ve dayanışma amacıyla düzenlenen yemeğe Gaziemir Belediye Başkanı Sn.Halil İbrahim Şenol, Gaziemir İl Genel Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir İlçe Başkanı Sn.Umut Tekin, Milliyetçi Hareket Partisi Gaziemir İlçe Yöneticileri, Gaziemir Esnaf Odası Başkanı Sn.Süleyman Beyen, Gaziemir Belediye Başkan Yardımcıları, Gaziemir Belediye Meclis Üyeleri, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı  Sn. Hamdi Kanlıoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Gaziemir Bal-Göç Şube Başkanı Halim Garip’in üç yıllık şube faaliyetlerinin sunumu ile başlayan gecede bir sürpriz yaşanarak Şube Başkanı Garip, dernek çalışmaları nedeniyle ihmal ettiği eşi Hediye Garip’e de anlayışı ve sabrından dolayı çiçek sunarak teşekkür etti.

     Halim Garip’i müteakip İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanıı Hamdi Kanlıoğlu söz aldı. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde İzmir’de güçlü bir dernek olduğumuzu belirten Kanlıoğlu bu çalışmaların Genel merkez ve Şubeler tarafından sürekli devam edeceğini belirtti.

Geceye katılan ve derneğe verdiği desteklerden dolayı Gaziemir Bal-Göç Şube Başkanı Halim GARİP tarafından plaket sunulan  Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. Başkan Şenol, bu tür sivil toplum kuruluşlarının birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttırdığına dikkat çekti.Kendisinin de göçmen olduğunu söyleyen Şenol, “Göçle anavatana gelen insanlarımız bu ülkenin çimentosu gibidir” dedi. “Sarnıç ve Gaziemir’de yaşayan balkan göçmeni kardeşlerimin her zaman yanındayım” diyen Şenol, örgütlü toplum için halkı sivil toplum kuruluşlarına üye olmaya davet etti.

     Derneğe emeği geçen üyelere ve şube yöneticilerine plaket takdimi yapıldıktan sonra geceye eğlenceyle devam edildi.

PAYLAŞ